منوی دسته بندی
زندگی طبیعی و بهترین بستر برای خواب

زندگی طبیعی و بهترین بستر برای خواب

زندگی طبیعی و بهترین بستر برای خواب

در زندگی طبیعی ، انسان روزانه یک سوم از زمان عمر خود را در رختخواب می گذراند و اگر در بستر خواب مناسبی به استراحت نپردازد ، دچار بیماریهای ستون مهره و دیسک کمر می گردد .

اگر شما به روی تشک های قدیمی غیراستاندارد و غیرقابل استفاده استراحت می‌کنید ، حتماً دچار بیماریهای عضلانی و اسکلتی می شوید که رایج‌ترین آنها دیسک کمر می باشد.

در سه هفته گذشته مردی با سن ۴۲ سال با درد شدید در ناحیه لگن و گرفتگی در عضله “پریفورمیس” برای ورزش کردن و درمان درد مزمن سیاتیک نزد من آمد . روزهای اول که درد اجازه هیچ حرکتی که بخواهد به کشش های بیشتر در ناحیه پشت پا و کمر بیانجامد ، را به بیمار نمی‌داد ، پس از چند جلسه متوجه شدم که این فرد آب نمی‌خورد و بیشتر خشکی ها و درد مربوط به کمبود آب در عضلات و مفاصل بدن می باشد. با چند روز آب خوردن زیاد ، درد کمی بهبود پیدا کرد و در جلسه تمرینی هفته گذشته اوضاع بسیار خوب بود و من اعلام پایان درمان را دادم. اما امروز بیمار با شرایطی دردناک به کلینیک بازگشت و از عدم بهبودی خود شکایت کرد.

پس از گفتگوی زیاد و پرسش درباره نحوه چگونگی استراحت متوجه شدم که ایشان بر روی یک تشک قدیمی غیر استاندارد و فاسد ، به مدت زیاد استراحت کرده و همین امر موجب تشدید درد او شده است است .

در زندگی طبیعی ، خوابیدن به روی زمین در حالی که یک تشک معمولی از جنس فوم کمی زیر بدن را نرم کرده ، مناسب ترین بستر برای خواب می باشد.

تشک های معمولی و خوابیدن به روی زمین نسبت به تشک های سفت توانایی بیشتری در مهار کردن کمر درد دارند.

زمین بهترین تکیه گاه برای بدن انسان, از سر ,تا به پا, است و حالت ستون مهره ها را در همان وضعیت ایستاده نگاه می دارد.

مهدی افرادی
معلم یوگا
محقق و مروج سبک زندگی طبیعی
اکولایف
بهار ۹۹

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دکتر سارا کاویانی
Call Now Button