طب سوزنی ناباروری

آیا طب سوزنی می تواند ناباروری را درمان کند؟

طب سوزنی نوعی درمان جایگزین است. این درمان اصالتاً اهل چین است ، اما اکنون در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. طب سوزنی ممکن است برای افرادی که ناباروری را تجربه می کنند ، مزایایی به همراه آورد ، به ویژه هنگامی که با علم پزشکی همراه باشد.

طب سوزنی می تواند به موارد زیر کمک کند:

  • از بین بردن استرس
  • عدم تعادل هورمونی را تنظیم کند
  • جریان خون ورودی به رحم و تخمدان ها را افزایش دهد.

پژوهش ها درباره طب سوزنی ناباروری چه می گویند ؟

طبق گزارش یک منبع معتبر ، محققان داده های آزمایشات کنترل شده و تصادفی چندگانه را تجزیه و تحلیل کردند. آنها شواهدی یافتند که نشان می دهد طب سوزنی در هنگام استفاده ، قاعدگی و تخمک گذاری را در خانمهایی که سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند ، بهبود می بخشد. همچنین استفاده از طب سوزنی در کنار استفاده از داروها ، سطح کمی هورمونها را نیز بهبود می بخشد.

همچنین در تحقیقی دیگر در مردان مبتلا به واریکوسل ، یکی از انواع شایع ناباروری مردان ، به دنبال استفاده از طب سوزنی در درمان ناباروری مردان است. نتایج این مطالعه نشان داد که طب سوزنی در کنار استفاده از داروهای گیاهی و سایر اشکال طب سنتی می تواند به کاهش درجه حرارت اسکروتوم کمک کند. البته برای درک رابطه بین طب سوزنی و باروری مردان ، تحقیقات بیشتری لازم است.

طب سوزنی و استرس

برنامه ها و درمان های ناباروری می تواند استرس زا باشد. استرس مزمن می تواند بر پیامدهای بارداری تأثیر منفی بگذارد. طب سوزنی ممکن است بتواند کمک کند تا استرس را کاهش دهد که به نوبه خود می تواند نتایج بارداری را بهبود بخشد.

چه انتظاری از طب سوزنی ناباروری دارم ؟

چه انتظاری از طب سوزنی ناباروری داریم؟

متخصص طب سوزنی شما باید دارای مجوز های معتبر و کافی باشد. متخصصان طب سوزنی از سوزنی هایی استفاده می کنند که به آرامی در بدن وارد می شوند. نقاط طب سوزنی مناطقی از بدن هستند که اعتقاد بر این است که می توان جریان انرژی بدن یا Qi را تحریک کرد. تصور می شود تحریک چی باعث بهبودی می شود.

سوزن های یکبار مصرف شما برای درمان مجاز طب سوزنی شما بایستی شامل موارد زیر باشد:

  • از فولاد ضد زنگ ساخته می شود
  • دسته دار باشد
  • استریل باشد
  • فقط یک بار استفاده شود

آمادگی برای طب سوزنی

متخصص طب سوزنی مجاز در یک محیط کاملاً تمیز کار خواهد کرد و تمام مقررات مربوط به سوزن ها را رعایت خواهد کرد.

در اولین مراجعه ، پزشک متخصص طب سوزنی شما یک ارزیابی کلی را انجام می دهد و در مورد تاریخچه و علائم پزشکی شما سؤال می کند. آنها سؤالات بیشتری از آنچه انتظار دارید از شما خواهند پرسید و به نظر می رسد که برخی از آنها با باروری ارتباطی ندارند. به آنها درباره هرگونه آزمایش خون یا آزمایشهای پزشکی درباره ناباروری شما انجام شده است بگویید. نتایج حاصل از این آزمایشات با تعیین برنامه درمانی شما در نظر گرفته خواهد شد. همچنین تعداد جلسات حضور که شما نیاز دارید نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اگر لقاح آزمایشگاهی یا هر نوع دیگری از فناوری تولید مثل کمی دارید ، طب سوزنی و پزشک فعلی شما باید درمان را با هم هماهنگ کنند.

ممکن است از شما خواسته شود که در طول طب سوزنی ، لباس های راحت بپوشید. جواهرات شما نیز ممکن است حذف شود. بعضی از متخصصین طب سوزنی ممکن است از شما بخواهند که از خوردن یا نوشیدن هر چیزی که باعث لکه دار شدن زبان یا دهان شما شود خودداری کنید .

سوزن های مورد استفاده برای درمان تقریبا به اندازه موهای نازک و بسیار انعطاف پذیر هستند. در طول زمان درمان ، شما ممکن است بسیار آرام باشید یا بخوابید. گاهی اوقات در اولین درمان ممکن است سرگیجه یا حالت تهوع ایجاد شود.

ممکن است از شما خواسته شود در ابتدا یک یا چند جلسه ملاقات را در ابتدا تعیین کنید. تعداد دفعات ملاقات به طور معمول به مرور زمان کاهش می یابد.

خطرات طب سوزنی ناباروری

انتخاب متخصص طب سوزنی با تجربه و مجرب ، بهترین روش برای کاهش خطر ابتلا به عوارض است. بحث در مورد تاریخچه کامل پزشکی بیمار نیز مهم است. این شامل نگرانی های پزشکی است که مربوط به ناباروری نیست. برخی شرایط مانند اختلالات خونریزی ممکن است خطر عوارض را افزایش دهد.

یک پزشک معتبر فقط از سوزن های یکبار مصرف و استریل استفاده خواهد کرد. این باعث کاهش خطر عفونت می شود.

همچنین ممکن است که یک پزشک خیلی سوزن را فرو کند ، اما احتمال صدمه کمی وجود دارد. قبل از ترک مطب مطمئن شوید که همه سوزن ها برداشته شده اند.

جمع بندی طب سوزنی ناباروری

جمع بندی طب سوزنی ناباروری

طب سوزنی می تواند به درمان نازایی و ناباروری کمک کند. اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد طب سوزنی هستید ، با پزشک خود مشورت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا شما کاندیدای خوبی برای این درمان هستید یا خیر.

کلینیک طب سوزنی کرج

کلینیک دکتر سارا کاویانی واقع در جهانشهر کرج آمادگی ارائه خدمات طب سوزنی با رعایت تمامی پروتوکل های بهداشتی به شما عزیزان را دارد . برای رزرو وقت با شماره ۰۹۱۰۴۷۹۱۶۰۰ تماس گرفته و همکاران ما در کلینیک در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود و زمان مناسب را برای شما در نظر خواهند گرفت.

 

مطالعه مقاله زیر به شما توصیه می گردد: