طب سوزنی صورت چیست؟ مزایای پوست ، هزینه و عوارض جانبی

آیا طب سوزنی صورت واقعاً می تواند شما را جوان تر نشان دهد؟

یک روش درمانی جذاب برای پوست جوان تر

قرن هاست که طب سوزنی وجود دارد. بخشی از طب سنتی چینی ، ممکن است به درمان دردهای بدن ، سردرد یا حتی حالت تهوع کمک کند. اما این مزایای تکمیلی ممکن است شما را شگفت زده کند – مخصوصاً اگر تصمیم دارید به متخصص طب سوزنی اجازه دهید تا لبخند شما را زیباتر نماید.

 طب سوزنی صورت ، جایگزین ایمن تر برای جراحی یا بوتاکس است.

این روش درمانی-آرایشی توسعه دهنده طب سوزنی سنتی است. گفته می شود که به طور طبیعی کمک می کند تا پوست جوان ، صاف و سالم به نظر برسد و برخلاف روش های تزریق ، طب سوزنی صورت نه تنها علائم پیری بلکه سلامت کلی پوست را نیز برطرف می کند.

آماندا بیزل ، متخصص طب سوزنی توضیح می دهد: “این کار برای بهینه سازی سلامتی در حالی که به طور همزمان ظاهر پوست شما را بهبود می بخشد ، عمل می نماید.”

نتایج علمی پشت طب سوزنی صورت

بعد از یک درمان منظم طب سوزنی با تمام بدن ، متخصص طب سوزنی به قسمت صورت درمانی می رود. اگر پزشک فقط قسمت صورت درمانی را انجام دهد ، متخصصین آن را توصیه نمی کنند.

آماندا بیزل می گوید: “اگر شما فقط می خواهید تعداد زیادی سوزن را در صورت قرار دهید و نه تمام بدن ، این امر منجر به گرفتگی انرژی در صورت می شود.مشتری می تواند تیرگی ، سردرد و ناراحتی را تجربه کند. هنگامی که با بدن شروع می کنید ، می توانید یک جریان کامل انرژی را تجربه کنید که به حمایت از طب سوزنی صورت کمک می کند.”

بر روی صورت ، متخصص طب سوزنی ۴۰ تا ۷۰ سوزن ریز و بدون درد وارد می کند. با سوراخ شدن سوزن های پوست ، زخم هایی در آستانه آن ایجاد می شود که به آنها میکروتروما مثبت گفته می شود. وقتی بدن شما این زخم ها را حس می کند ، به حالت ترمیم می رود. این همان ایده ای است که میکرونیدلینگ برای به دست آوردن نتایج روشن و ضد پیری استفاده می کند – به جز اینکه طب سوزنی کمی کمتر است و به طور متوسط ​​حدود ۵۰ سوراخ است. میکرونیدلینگ صدها خراش را از طریق دستگاه نورد اعمال می کند.

این سوراخ ها سیستم لنفاوی و گردش خون شما را تحریک می کنند ، که با هم کار می کنند تا مواد مغذی و اکسیژن را به سلولهای پوست برسانند و پوست را از داخل تغذیه کنند. این کمک می کند تا چهره شما یکدست شود و باعث درخشش پوست شما شود. میکروتروما مثبت باعث تولید کلاژن نیز می شود. این به بهبود قابلیت ارتجاعی ، به حداقل رساندن خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

انتظارات طولانی مدت از طب سوزنی صورت چیست؟

انتظارات طولانی مدت از طب سوزنی صورت چیست؟

به گفته بیزل ، نتیجه اصلی که مردم تجربه می کنند ، داشتن چهره روشن است. او می گوید: “به نظر می رسد پوست از خواب عمیق و طولانی بیدار شده است.” “تمام خون تازه و اکسیژن صورت را غرق می کند و واقعاً آن را زنده می کند.”

اما برخلاف بوتاکس یا پرکننده های پوستی ، طب سوزنی صورت از نوع رفع سریع نیست. بیزل توضیح می دهد: “من دوست دارم انتظارات مشتری را مدیریت کنم.” “تمرکز ایجاد تغییرات طولانی مدت در سلامت پوست و بدن است ، نه رفع خیلی سریع.” منظور او از این امر تحریک کلاژن بهتر ، روشن شدن رنگ پوست ، کاهش کشش فک و ظاهر نرمتر در کنار مزایای سلامتی مانند کاهش اضطراب و تنش است.

یک مطالعه نشان داد که اکثر افراد فقط پس از پنج جلسه طب سوزنی صورت بهبود یافته اند ، اما بیزل توصیه می کند ۱۰ درمان یک یا دو بار در هفته داشته باشید تا نتایج بهینه را ببینید. پس از آن ، می توانید به مرحله ای بروید که وی آن را “مرحله نگهداری” می نامد و در آن هر چهار تا هشت هفته یکبار درمان می کنید.

او می گوید: “این یک درمان عالی برای کسانی است که واقعاً مشغول کار و مسافرت هستند.” “این به بدن اجازه می دهد تا زمان آرامش و احیا داشته باشد.”

اگر نمی توانید برای حفظ روش های درمانی خود به چنین نوع زمان و هزینه ای متعهد شوید ، راه دیگری برای کمک به حفظ نتایج پس از طب سوزنی ،تغذیه پوست از طریق یک رژیم غذایی متعادل و مراقبت از پوست است.

عوارض جانبی طب سوزنی صورت

با هر روش موفقیت آمیز ، همیشه احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد. شایع ترین عارضه جانبی برای طب سوزنی صورت یا در واقع هر نوع طب سوزنی، کبودی است.

بیزل می گوید: “این فقط در ۲۰ درصد مواقع اتفاق می افتد ، اما هنوز هم احتمال دارد” ، کبودی باید قبل از پایان هفته بهبود یابد. برای جلوگیری از کبودی و در عوض رسیدن به بهترین نتیجه ، فرد تحت درمان باید از حداکثر توانایی های بهبودی در سلامت باشد. به همین دلیل افراد مبتلا به اختلالات خونریزی یا دیابت نوع ۲ کنترل نشده، نباید به دنبال این روش درمانی باشند. اگر کبودی را تجربه کردید ، بیزل اطمینان می دهد که هر کبودی اغلب خیلی سریع بهبود می یابد.

جمع بندی طب سوزنی صورت

تحقیقات امیدوار کننده به نظر می رسد ، اما همانطور که این مطالعه در مجله طب سوزنی اشاره کرده است ، تحقیقات کافی برای نتیجه گیری کامل مزایای طب سوزنی صورت و مراقبت از پوست انجام نشده است. با این حال ، اگر قبلاً به دنبال طب سوزنی برای سایر دردها ، بیماری ها یا نیازها (مانند سردرد یا آلرژی) هستید ، ممکن است درخواست یک طب صورت برای جلسه شما ضرری نداشته باشد.

کلینیک دکتر سارا کاویانی واقع شده در جهانشهر کرج آماده ارائه خدمات طب سوزنی به شهروندان و بیماران ساکن استان البرز و شهر کرج می باشد.