طب سوزنی زیبایی

آیا واقعاً طب سوزنی صورت شما را جوان تر جلوه می دهد؟

یک درمان همه گیر برای پوست جوان تر

طب سوزنی قرنهاست بخشی از طب سنتی چینی است و ممکن است به درمان دردهای بدن ، سردرد یا حتی حالت تهوع کمک کند. اما این مزیت تکمیلی ممکن است شما را شگفت زده کند – به خصوص اگر تصمیم دارید که متخصص طب سوزنی شما در خط لبخند شما حرکت کند.

طب سوزنی صورت ، جایگزین بی خطرتر از جراحی یا بوتاکس است.

این روش درمانی زیبایی طب سوزنی است. گفته می شود که طب سوزنی زیبایی به طور طبیعی به جوان تر ، صاف تر و سالم تر شدن پوست کمک می کند و برخلاف روش های تزریق ، طب سوزنی صورت نه تنها نشانه های پیری ، بلکه سلامت کلی پوست را نشان می دهد. این اقدام برای بهینه سازی سلامت شما و در عین حال افزایش بهینه سازی ظاهر پوست شما نیز موثر است .

دانش پشت طب سوزنی صورت

پس از یک عمل طب سوزنی به طور منظم بر روی سایر قسمت های بدن ، پزشک طب سوزنی به قسمت چهره درمانی نیز منتقل می شود. اگر پزشک فقط بخش صورت را معالجه کند ، محققین این را توصیه نمی کنند.

محققین معتقدند اگر شما فقط می خواهید تعداد زیادی سوزن را در چهره قرار دهید و نه بدن کامل ، این منجر به احتقان انرژی در صورت می شود و مشتری می تواند احساس خستگی ، سردرد و ناراحتی را تجربه کند. هنگامی که طب سزونی را در سایر قسمت های بدن  شروع می کنید ، می توانید یک جریان کامل انرژی را تجربه کنید که به پشتیبانی از طب سوزنی صورت نیز کمک می کند.

بر روی صورت ، متخصص طب سوزنی ۴۰ تا ۷۰ سوزن کوچک و بدون درد را قرار می دهد. همانطور که سوزن ها پوست را سوراخ می کنند ، زخم هایی را در آستانه آن ایجاد می کنند که به آن میکروتراوماس مثبت گفته می شود. وقتی بدن شما این زخم ها را حس می کند ، در حالت ترمیم قرار می گیرد. این همان ایده ای است که میکرونیدلینگ برای به دست آوردن نتایج روشن ، ضد پیری استفاده می کند – تفاوت در این است که طب سوزنی کمی شدیدتر است و میانگین آن حدود ۵۰ سوراخ است. میکرونیدلینگ صدها ضربه را از طریق دستگاه نورد اعمال می کند.

این سوراخ ها سیستم لنفاوی و گردش خون شما را تحریک می کنند که با هم کار می کنند تا مواد مغذی و اکسیژن را به سلول های پوست شما منتقل کنند و پوست را از داخل بدن تغذیه می کنند. این حتی به چهره شما کمک می کند و باعث درخشش پوست می شود. میکروتراومهای مثبت همچنین باعث تحریک تولید کلاژن می شوند. این به بهبود قابلیت ارتجاعی ، به حداقل رساندن خطوط و چین و چروک کمک می کند.

هزینه طب سوزنی زیبایی چگونه است ؟

هزینه طب سوزنی بستگی به محل زندگی شما ، کلینیک و اینکه آیا شما یک صورت به علاوه درمان کامل بدن یا فقط صورت را دارید بستگی دارد. (اما همانطور که محققین توصیه می کنند ، از رفتن فقط به طب سوزنی چهره خودداری کنید و این باعث نمی شود شما ظاهر خوبی داشته باشید.)

همچنین طب سوزنی صورت فقط گزینه ای مطمئن تر نیست بلکه مقرون به صرفه تر از عمل جراحی است . بسته به اینکه به کدام کلینیک بروید ، طب سوزنی صورت تقریباً با پرکننده های پوستی (بوتاکس) یکسان است .

انتظارات طولانی مدت از طب سوزنی صورت چیست؟

به گفته محققین، نتیجه اصلی که افراد تجربه می کنند ، یک چهره روشن است. او می گوید: “به نظر می رسد که پوست از خواب طولانی و عمیق بیدار شده است.” “تمام خون و اکسیژن تازه صورت را آب می کند و آنرا زنده می کند.”

اما برخلاف پرکننده های بوتاکس یا پوستی ، طب سوزنی صورت به هیچ وجه رفع سریع نیست. محوریت ایجاد تغییرات طولانی مدت در سلامت پوست و بدن است و نه رفع سریع . با این کار ، وی به معنای تحریک بهتر کلاژن ، رنگ روشن تر پوست ، کاهش کشش فک و ظاهری نرم در کل از مزایای سلامتی مانند کاهش اضطراب و تنش است.

یکی از منابع معتبر مطالعه نشان داد که اکثر مردم تنها پس از پنج جلسه طب سوزنی صورت ، پیشرفت هایی را مشاهده می کنند ، اما برای دیدن نتایج بهینه ۱۰ جلسه و یک بار در هفته توصیه می گردد. پس از آن ، شما می توانید به آنچه که “مرحله نگهداری” می نامند ، بروید و در آنجا هر چهار تا هشت هفته درمان را انجام می دهید.

این یک درمان عالی برای کسانی است که واقعاً شلوغ و در حال حرکت هستند. این اجازه می دهد تا زمانی بدن استراحت و ترمیم شود.

اگر نمی توانید به این نوع زمان یا پول برای حفظ درمان متعهد گردید، روش دیگر برای کمک به حفظ نتایج پس از طب سوزنی، تغذیه پوست شما از طریق یک رژیم غذایی متعادل و روال مناسب مراقبت از پوست است.

خطرات احتمالی طب سوزنی زیبایی

محققین میگویند هر روز غذاهای کامل و غذاهای فوق العاده را به بدن بدهید ، از شکر ، الکل و غذاهای تصفیه شده خودداری کنید و یک ماده مغذی و هیدراتاسیون با دوز بالای پوست را برای پوست فراهم کنید تا سلامت و عملکرد آن در حد مطلوب باشد.

با هر روش موفقیت آمیز ، همیشه احتمال عوارض جانبی وجود دارد

شایعترین عارضه جانبی برای طب سوزنی صورت – یا در واقع هر نوع طب سوزنی – کبودی است.

این فقط حدود ۲۰ درصد از زمان اتفاق می افتد ، اما هنوز هم این امکان وجود دارد. برای جلوگیری از کبودی و در عوض رسیدن به بهترین نتیجه ، شخص دریافت کننده درمان باید حداکثر سلامتی را برای حداکثر توانایی های درمانی داشته باشد. به همین دلیل است که مبتلایان به اختلالات خونریزی یا دیابت کنترل نشده نوع ۲ نباید به دنبال این معالجه باشند. اگر کبودی را تجربه کردید ، میتوان این اطمینان را داد که هر گونه کبودی اغلب به سرعت بهبود می یابد.